ProtimluvFest 2019

16.—18. října v Ostravě

XIII. ročník Mezinárodní literární přehlídky

ProtimluvFest je mezinárodní literární festival zaměřený zejména na literaturu zemí Visegradu a jejich současných autorů. Chceme pomoci hlubšímu uvědomění si naší společné identity a kulturního dědictví, a to jak výběrem hlavního tématu programu, tak i samotných vystoupení. ProtimluvFest se koná každoročně v říjnu v Ostravě. / ProtimluvFest is an international literary festival which concentrates mainly on literature of the Visegrad countries and its contemporary artists. We try to increase the awareness of V4 common identity and heritage by choosing the main topic in our programme and through the readings and interactive discussions and sessions afterwards. ProtimluvFest takes place annually in Ostrava in mid-October.

Tématem letošního ročníku bude cesta ve všech možných podobách, současná maďarská, slovenská, česká, německá, bosenská i polská poezie, visegrádská čtyřka v literatuře, česko-německý večer, mladá ostravská literární scéna.


Středa 16. října / Wednesday 16th October

Antikvariát a klub s galerií Fiducia
17.00 / 5 pm

Slavnostní zahájení festivalu – věnováno připomínce roku 1989. Účast v debatě přislíbili Andrzej Jagodziński (PL) a Petr Pazdera Payne (CZ) / The ProtimluvFest.s opening ceremony – dedicated to the incidents of the year 1989.


Čtvrtek 17. října / Thursday 17th October

Dům umění / The Gallery of the Fine Arts in Ostrava
17.00 / 5 pm

Věnováno tématu cesty, vystoupí autoři jako Gábor Gyukics (HU), Marek Vadas (SK), Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (PL) a Martin Ryšavý (CZ). Koncert Petra Váši a skupiny Ty Syčáci.


Pátek 18. října / Friday 18th October

Centrum PANT
17.00 / 5 pm

Věnováno bosenské literatuře, kdy vystoupí Adin Ljuca a Milorad Pejić, dále projektu VERSschmuggel/Překladiště, číst budou Milan Děžinský (CZ) a Steffen Popp (D), a také současné české poezii Jan Štolba a Natálie Hájková Paterová.


Antikvariát a klub Fiducia, Centrum PANT,
Dům umění v Ostravě


Hlavní partneři

Statutární město OstravaMinisterstvo kultury ČR

       logo_gvuo       

 

Partneři

 

       logo_polsky_institut           logo_madarsky_institut

 

                     

 

Spolupracujeme

 

Fiducia          

 

Na projektu spolupracujeme s těmito organizacemi z Polska, Maďarska a Slovenska:

 

logotype                       Jelenkor - Irodalmi és művészeti folyóirat