Protimluv v Božské lahvici v portugalském duchu

Revue Protimluv ve spolupráci s Portugalským centrem Instituto Camões v Praze zve 10. října v 19 hodin na uvedení nového čísla revue Protimluv 3/2022 v Božské lahvici v Praze (Bílkova 122/6 110 00 Praha 1 – Josefov). Při příležitosti vydání nejznámější povídky Intrumentalína spisovatelky Lídie Jorge, která je součástí nového vydání časopisu, představí dílo i tvorbu portugalské prozaičky překladatelka Lucie Luz. Verše přečte Simona Racková, redaktorka antologie čtrnácti současných českých básníků, jejíž první díl nedávno vyšel v portugalském překladu pod názvem Tremor na memória. Hudební program patří duu Loucas no Fado, ukázku z povídky Instrumentalína přečte herečka Kristýna Kudrnáčová. Večer moderuje Jiří Macháček.

Lucie Luz vystudovala hispanistiku a bohemistiku, později také portugalistiku. Pracovala jako lektorka a překladatelka. Po absolvování diplomatické akademie začala pracovat ve státní správě. Žila mj. v Portugalsku, Brazílii a Etiopii.

Simona Racková je básnířka, redaktorka, editorka. Vystudovala český jazyk a literaturu na FF UK v Praze. Od roku 2013 vede recenzní rubriku literárního časopisu Tvar. V roce 2021 vydala v Protimluvu sbírku Noční převádění mláďat. Je vítězkou Drážďanské ceny lyriky 2016 a soutěže Básně CZ/SK 2017.