Anna Brikciusová uvede sbírku Kolibří úsměv

Básnířka a prozaička Anna Brikciusová vystoupí ve středu 22. listopadu v 19.30 v rámci Dne poezie v kavárně Božská lahvice v Praze (Italská 13, Vinohrady) a také v Domě umění v Ostravě v 18 hodin ve čtvrtek 23. listopadu, kde uvede svůj básnický debut Kolibří úsměv.

Sbírka nyní vychází v nakladatelství Protimluv a redakčně ji připravil Jan Suk, jenž se zúčastní pražského uvedení sbírky. Pro autorčin styl je typický barvitý, až onomatopoicky zvukomalebný jazyk. „Jejím nejfrekventovanějším emblémem jsou přírodní nebo mytické bytosti (např. Jednorožec), tvorové fauny a flory. Nejčastějším „dějištěm“ jejích básní je otevřená krajina,
třebaže je mnohdy výrazně antropomorfizována,“ píše Jan Suk v doslovu ke sbírce. Brikciusová se věnuje také próze, v roce 2015 vydala knihu Eutanazie (Nakladatelství H&H, 2015), v níž reflektuje mj. téma řízené smrti. Profesí je violoncellistka, vystudovala pražskou konzervatoř. Spolu se svým bratrem Františkem Brikciem hraje v souboru Duo Brikcius. Žije ve Francii.