ProtimluvFest 2023

18. až 20. října 2023

Dům umění

Jurečkova 1750/9, Ostrava

Studio G

Chelčického 691/8, Ostrava

Klub Parník

Sokolská 175/26, Ostrava

Centrum Pant

Čs. legií 22, Ostrava

ProtimluvFest je mezinárodní literární festival zaměřený zejména na literaturu zemí Visegrádu a jejich současných autorů. Chceme pomoci hlubšímu uvědomění si naší společné identity a kulturního dědictví, a to jak výběrem hlavního tématu programu, tak i samotných vystoupení. ProtimluvFest se koná každoročně v říjnu v Ostravě.

ProtimluvFest is an international literary festival which features mainly literature of the Visegrad countries and their contemporary artists. Both the main theme of each year‘s programme and the readings and interactive discussions and sessions afterwards aim to enhance the common V4 identity and heritage. ProtimluvFest takes place annually in Ostrava in mid-October.

Tématem letošního ročníku bude fenomén moře nejen v literatuře, ale i současná maďarská, slovenská, česká i polská poezie a próza doplněná o hosty z Chorvatska a Bosny a mladá ostravská literární scéna.

This year, the main themes will be phenomenon of the sea, not only in the literature, also the contemporary Hungarian, Slovak, Slovene, Czech and Polish poetry and prose also with the special guests from Croatia and Bosnia, and the young literary scene of Ostrava.

St/Wed/18/10/

Centrum Pant

Centr Pant

Studio G

Studio G

vstup zdarma

17.00 / 5 PM

 

Protimluvná trachta

Přijďte si poslechnout, jakými tématy žije současná poezie. Pořad věnovaný mladým, ale přesto již zavedeným moravskoslezským tvůrcům. Uvádí Petr Ligocký.

Join us for a discussion of the topics that are stirring the contemporary poetry. A program dedicated to young but established poets from Moravian-Silesian region. Presented by Petr Ligocký.

20.00 / 8 PM

 

Klub Parník v Ostravě

Klub Parník v Ostravě

Dunaj

Koncert.

17.00 / 5 PM

 

Čt/Thr/19/10/

vstup zdarma

Galerie výtvarného umění v Ostravě – Dům umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě – Dům umění

/Fri/20/10/

Studio G v Ostravě

Studio G v Ostravě

Off program:

So/Sat/22/10/

Galerie Věž ve Frýdku-Místku

Gallery Tower in Frýdek-Místek

18.00 / 6 PM

hlavní partneři:

partneři:

spolupracujeme:

12-Logo-filosoficka-fakulta

na projektu spolupracujeme s těmito organizacemi z Polska, Maďarska a Slovenska:

X